Nawigacja i wyszukiwanie

Nawigacja

Szukaj

Na wstępie muszę zorientować Państwo co to jest "Plan odnowy Sołectwa", po cóż został opracowany i czemu ma służyć...

Otóż ów Plan Rozwoju jest dokumentem wymaganym w przypadku ubiegania się o środki Unijne przez władze Gminy Milicz, na wniosek mieszkańców naszego Sołectwa.Jest to narzucone Programem Operacyjnym "Restrukturyzacja i Modernizacja Sektora Żywnościowego oraz Rozwoju Obszarów Wiejskich."

Nie ulega żadnej dyskusji,że zaległości w renowacji, ba nawet trzeba powiedzieć, że w jej odtworzeniu są - oględnie mówiąc - duże. Czas na działania w stylu, że a nóż się coś wyprosi od władz gminnych i się wówczas coś zrobi, minęły. Obecnie czas jest na działania systematyczne, poparte przez ogół społeczeństwa Sołectwa... Przyszłe pokolenia nie wybaczą nam zaprzepaszczenia szans jakie się przed nami otwierają, aby unijnymi środkami odrestaurować nasze miejscowości, nasze zabytki, nasz kościół i doprowadzić do powstania nowych miejsc pracy związanych z obsługą ruchu turystycznego.

W sytuacji kiedy Plan Odnowy jest gotowy,konieczne jest natychmiastowe zwołanie zebrania ogółu mieszkańców, którzy poprzez głosowanie by go zatwierdzili. Wówczas może on być złożony do Rady Miasta i Gminy Milicz,a następnie umozliwiłoby to staranie się o środki unijne jeszcze na 2008 rok. Czy dorośliśmy do takiego działania???

Informujemy, że strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności .