Nawigacja i wyszukiwanie

Nawigacja

Szukaj

W dniach05 – 12 maja 2013 roku w Parafia  Św Anny przeżywała misje święte, jakie winny odbywać się w każdej parafii cyklicznie co 10 lat.
Bieżące Misje Święte , prowadzone przez ojców misjonarzy ks Bogusława Jaworowskiego oraz ks Karola Wącholca z Klasztoru Świętej Rodziny w Kazimierzu Biskupim, w naszym postolińskim kościółku cechowało pragnienie zbliżenia wiernych do nauki Kościoła i umocnienia w nich wiary. Głoszone nauki cechowała głębokość przekonań , a przede wszystkim oparte o codzienne zmagania się człowieka ze swoim losem. I co ważne, wolne były od ciągotów politycznych co, jak się wydaje, skutecznie obecnie zniechęca wiernych do Kościoła. Zauważyć można było rosnące zainteresowanie tymi naukami poprzez coraz liczniejszy udział wiernych w codziennych mszach świętych i naukach.  Mimo tego ,jak to przedstawił ks proboszcz w resime misji świętych, uczestniczyło w nich tylko 24% ogółu mieszkańców Parafii, deklarujących się jako przynależnymi do wyznania Rzymsko-Katolickiego. Wydaje się, że winno to być podstawą do przemyśleń nad celami wyznaczonymi przez lokalny Kościół.

 

 

 

 

 

 

 Informujemy, że strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności .